Juniorzy Młodsi. (fal)start.

W niedzielę piłkarskie rozgrywki zainaugurowała liga juniorów młodszych. LKS Sieraków Śląski, mimo iż prowadził do przerwy z Pokojem Sadów, ostatecznie przegrał na własnym boisku 2:4. Porażka naszej drużyny boli tym bardziej, że goście przyjechali do Sierakowa w zaledwie dziesięcioosobowym składzie.

SAM 0718 800x600W pierwszej połowie LKS mógł z dużą łatwością rozłożyć rywala na łopatki, jednak nasza drużyna fatalnie spisywała się pod bramką Pokoju, wykorzystując zaledwie jedną z wielu dogodnych okazji na zdobycie gola. Skończyło się zatem na jednym trafieniuMateusza Kubosza, który w 9 minucie pokonałMaksymiliana Pietrzaka.

W drugiej połowie trenerAdam Jelonekzdecydował się na kilka zmian w szeregach gospodarzy. Odzwierciedliło się to w poczynaniach drużyny, która oddała inicjatywę przyjezdnym. Znakomitą połowę rozegrał kapitan Sadowa,Denis Pach, który dzielił i rządził w drugiej linii gości. Nieliczna grupka kibiców przecierała oczy ze zdumienia, kiedy Sieraków tracił kolejne gole.

Łupem bramkowym podzielili się - wspomniany Pach orazWojciech Michna. Obaj zawodnicy bezlitośnie wykorzystywali luki w obronie gospodarzy i strzeliliDamianowi Widerzepo dwa gole. Na otarcie łez - straty Sierakowa zmniejszył wprowadzony na boiskoDamian Kozala. Piłka, po jego strzale, odbiła się od poprzeczki i przekroczyła linię bramkową.

Porażka w pierwszym meczu nie oznacza tragedii, ponieważ grupa naszych zawodników, występująca w lidze juniorów młodszych, dopiero zbiera doświadczenie w swojej kategorii wiekowej, po zakończeniu gry w lidze trampkarzy. Z drugiej strony - jeśli po 30 minutach gry zawodnicy łapią się za brzuchy i tłumaczą swoje osłabienie długą obecnością na zabawie dożynkowej... to chyba coś tu nie gra.

30.08.: NIEDZIELA. JUNIORZY MŁODSI

LKS SIERAKÓW ŚLĄSKI - POKÓJ SADÓW 2:4 (1:0)

Bramki: 1-0 Kubosz '9, 1-1 Pach '42, 1-2 Michna '49, 1-3 Pach '53, 1-4 Michna '59, 2-4 Kozala '68.

Sędziował: Marek Nowiński (Lubliniec)

Sieraków: Widera - Lyko (Bodzioch '36), Drynda, Marzec (Mura '36), Morawiec - Wiecha, Kosiński (Zając '36), Wręczycki, Fraj - Kuzaj (Brzenska '40), Kubosz (Kozala '36).

Sadów: Pietrzak - Dąbek, Kurzac, Brol, Gmyrek - Michna, Pach, Paca, Berenda - Szymiec.6