Seniorzy na minusie. Juniorzy kończą rundę.

W sobotę, na boiskach piłkarskiej ligi okręgowej rozegrano XIII kolejkę spotkań, w której LKS Sieraków Śląski przegrał w Woźnikach 0:4. Swój ostatni mecz w rundzie jesiennej rozegrali juniorzy, którzy pokonali na własnym boisku Victorię Strzebiń 3:0.

LEKCJA POKORY

Czwarty w tabeli MLKS Woźniki był zdecydowanym faworytem w pojedynku z LKS'em, który broni się przed spadkiem do A-klasy. Miejscowi chcieli jak najszybciej rozprawić się z beniaminkiem, zatem od pierwszych minut narzucili Sierakowianom swój styl gry. Gospodarze opanowali głównie środkową część boiska, a więc strefę, w której tego dnia przyjezdni stwarzali sobie najwięcej problemów. Już w 5 minucie mogło być 1:0 lecz, po wypracowaniu sobie dobrej pozycji do oddania strzału, w bramkę nie trafiłMateusz Zaczyński. Kolejną szansę zmarnowałRobert Dzierżanprzenosząc futbolówkę ponad poprzeczką. Dopiero w 11 minucie odpowiedzią LKS'u na dominację gospodarzy była kontra zakończona ładnym, płaskim lecz niecelnym uderzeniemMarcina Wiechoczka.

STRZAŁY CELNE

Woźniki 7 / Sieraków 2

Narastająca przewaga MLKS'u sprawiła, że ofensywnie usposobieni zawodnicy naszej drużyny zmuszeni byli wspomagać kolegów z drugiej linii i formacji obronnej. Skrzydłowi - bracia Marcin iKamil Wiechoczekdwoili się i troili w starciach z silnymi rywalami. RównieżMartin Brzezinawielokrotnie cofał się do tyłu aby wspieraćMateusza KinscheraiDamiana Kisielewskiego. Wszystko to powodowało, że osamotniony na szpicyPiotr Dawiskibanie był w stanie sprostać czujnym defensorom MLKS'u. Zepchnięcie LKS'u na własną połowę pozwoliło miejscowym na konsekwentne budowanie akcji. Rozkręcał się ciemnoskóryRodrigues Helder, który siał postrach wśród obrońców z Sierakowa. W 28 minucie zmarnował on idealną sytuację na uzyskanie prowadzenia - piłka uderzona głową przeleciała ponad poprzeczką. W odpowiedzi Damian Kisielewski strzelał z dystansu lecz bardzo niecelnie.

STRZAŁY NIECELNE

Woźniki 9 / Sieraków 7

Zawodnicy z Woźnik próbowali przechytrzyć przyjezdnych na wiele sposobów. Dopiero w 37 minucie piłka, po dalekim wyrzucie z... autu przezWiktora Najderatrafiła doAdriana Sieradzkiegoa ten sprytnym strzałem nie dał szansMateuszowi Lyko. Spokojna i cierpliwa gra MLKS'u przyniosła tej drużynie zasłużone prowadzenie. Miejscowi poszli za ciosem tuż po rozpoczęciu drugiej części spotkania. Już w 46 minucie, po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, z bardzo bliskiej odległości mógł strzelić Dzierżan lecz minął się z piłką. Dość niespodziewanie dwoma strzałami odpowiedzieli Sierakowianie - najpierw minimalnie chybił Kisielewski a potem Dawiskiba po świetnej akcji w wykonaniu braci Wiechoczek.

RZUTY ROŻNE

Woźniki 5 / Sieraków 1

Kiedy wydawało się, że LKS złapał mocniejszy puls i pokusi się o odrobienie straty... do głosu doszedł niezmordowany Rodrigues Helder, który po znakomitej asyście Mateusza Zaczyńskiego płaskim strzałem podwyższył na 2:0. Swoją kolejną szansę Helder zmarnuje siedem minut później - tym razem uderzona przez niego piłka minęła lewy słupek sierakowskiej bramki. Chwila rozprężenia w szeregach gospodarzy pozwoliła gościom na zbudowanie niezłej akcji lewą stroną boiska w 59 minucie lecz Kamil Wiechoczek przestrzelił. W 65 minucie było już jednak 3:0. Długim podaniem popisał się Najder a Helder wykorzystał sytuację sam na sam i z łatwością pokonał Lykę.

"Najedzeni do syta" gospodarze nie forsowali już tak dużego tempa jak w pierwszej godzinie sobotniego starcia z LKS'em. Środkowi pomocnicy - Zaczyński i Sieradzki umiejętnie regulowali tempo gry i nie pozwolili na to aby MLKS oddał inicjatywę Sierakowianom. Nie odpuszczał jednak Rodrigues Helder, który w 77 minucie skompletował klasycznego hat-tricka. Zawodnik MLKS'u wykorzystał precyzyjne dogranie Zaczyńskiego i z bliska wpakował piłkę do siatki. Mimo ambitnej postawy do końcowego gwizdkaMateusza StrzyżniakaSierakowianie zeszli z boiska bez dorobku bramkowego. Gospodarze zademonstrowali za to taniec zwycięstwa i udowodnili, że będą liczyć się w walce o awans do IV ligi.

Miejscowi pozostali na czwartym miejscu i tracą do lidera z Lublińca 5 punktów. Sparta dość niespodziewanie zremisowała u siebie 0:0 z Zielonymi Żarki. W bardzo ciekawym pojedynku drugiej z trzecią drużyną Mrzygłód pokonał Boronów 2:1. Za tydzień do Sierakowa przyjedzie Liswarta Lisów - ostatnia drużyna w ligowym zestawieniu. Przedostatni LKS stoi zatem przed szansą na powiększenie przewagi nad Liswartą a przy okazji Sierakowianie będą szukać rewanżu za porażkę 0:2 w Lisowie w III kolejce, 27 sierpnia.
Komplet wyników, tabela po XIII kolejce oraz program XIV kolejki -TUTAJ/ Transmisję video meczu w Woźnikach znajdziecie w portalu FaceBook, na profilu LKS TV.

5.11.: MLKS WOŹNIKI - LKS SIERAKÓW ŚLĄSKI 4:0 (1:0)

Bramki: Sieradzki '37, Rodrigues 3 ('50, '66, '77)

Sędziowie: Mateusz Strzyżniak - Mateusz Michalak, Marcin Walczak / Widzów: 50

Woźniki: Sznapka - Breulich (Sankowski '82), Dzierżan, Mrowiec Ł. (Sośniak '73), Mrowiec M. - Najder (k), Rodrigues Helder, Sieradzki, Strąk - Zaczyński Mateusz, Zaczyński Marcin (strzelecki '78).

Sieraków Śląski: Lyko - Kaczmarzyk, Nowak, Pietrucha, Koziarski - Kisielewski (K) (Marzec '80), Kinscher (Chaładus '69), Wiechoczek K. (Bator '75), Wiechoczek M. - Brzezina, Dawiskiba.

JEDENASTU DZIELNYCH LUDZI

Koniec rundy jesiennej w Lidze Juniorów. W niedzielę zawodnicy LKS'u przypieczętowali znakomitą postawę w rozgrywkach wygrywając na własnym boisku z Victorią Strzebiń 3:0. Jeśli weźmiemy pod uwagę, że trzeci w tabeli LKS tak gładko i tak wysoko ograł wicelidera... możemy tylko przyklasnąć, pogratulować awansu na drugą pozycję i z niecierpliwością czekać na wiosenne wznowienie rozgrywek. Sukces naszych juniorów wzbudza tyle emocji głównie dlatego, że drużyna niemal przez całą rundę występowała w zaledwie jedenastoosobowym składzie - tylko i wyłącznie dobra atmosfera w zespole, wytężona troska prezesaNorberta Strzodyi wsparcie kilku zawodników z kadry seniorów utrzymało młodzież w tak dobrej formie. To ewenement! W panującej dzisiaj euforii warto jednak pokusić się o wnikliwe przemyślenia i wzmocnienie kadry przed rundą wiosenną - to przecież dopiero półmetek.

Sieraków 7 / Strzebiń 3

W niedzielnym pojedynku z Victorią LKS zdecydowanie dominował i dyktował warunki gry. W pierwszych minutach gospodarzy napędzał świetnie dysponowanyKrystian Wręczycki- jego szarże prawą flanką stały się inspiracją dla pozostałych kolegów, którzy ładnymi, kombinacyjnymi akcjami dość łatwo przedzierali się w strefę obronną Victorii. Brakowało jednak klarownych sytuacji bramkowych. Dopiero w 16 minucie gospodarze wyszli na prowadzenie - bramkę z 10 metrów strzeliłBartosz Wiechawykorzystując dobre dośrodkowanieKewina Kaczmarzykaz rzutu rożnego. Gości stać było tylko na jeden groźny strzał z rzutu wolnego ale po uderzeniu piłki przezSzymona Płonkęugrzęzła ona w rękawicachTomasza Kosytorza. Gospodarze mogli przed przerwą zwiększyć przewagę bramkową ale dobre okazje zmarnowaliSebastian WelzeriDamian Kozala.

Sieraków 5 / Strzebiń 4

Po przerwie bardziej wyrównana gra przyniosła okazję bramkową dla gości. W 53 minucie groźnie szarżowałSławomir Glanclecz strzelał obok "klatki" miejscowych. W odpowiedzi sytuację sam na sam zmarnował Wiecha. W 59 minucie było już jednak 2:0 a autorem gola był... właśnie Bartosz Wiecha, który wykorzystał kolejne, doskonałe dośrodkowanie Kaczmarzyka z rzutu rożnego. Wynik, na 10 minut przed końcem, ustaliłKrzysztof Nowak. Goście zrewanżowali się strzałem Płonki lecz piłka prześlizgnęła się po poprzeczce sierakowskiej bramki.

RZUTY ROŻNE

Sieraków 9 / Strzebiń 1

Ostatnie minuty to mądra i konsekwentna gra gospodarzy - z dala od własnej bramki, z dobrą asekuracją w obliczu kontr przyjezdnych pozwoliło LKS'owi dowieźć dobry rezultat do końcowego gwizdka. Pewne zwycięstwo z Victorią Strzebiń przesuwa LKS na pozycję wicelidera i daje naszej drużynie świetną pozycję wyjściową przed rundą wiosenną. Sieraków ustępuje w tabeli tylko Warcie Kamieńskie Młyny - lider jest jedynym zespołem, z którym LKS, na wyjeździe, przegrał w rundzie wiosennej. Potem był remis w Kaletach a następnie wspaniała seria, która wyprowadziła Sieraków na drugą lokatę. W pierwszej wiosennej kolejce LKS zagra na swoim terenie z ... liderującą Wartą - palce lizać! Tabela oraz komplet wyników w rundzie wiosennej -TUTAJ.

6.11.: LKS SIERAKÓW ŚLĄSKI - VICTORIA STRZEBIŃ 3:0 (1:0)

Bramki: Wiecha 2 ('16, '59), Nowak '70

Sędziował: Dominik Panek / Widzów: 30

Sieraków Śląski: Kosytorz - Nowak, Kaczmarzyk, Welzer, Bodzioch - Kubosz (Blachecki '63), Wiecha, Kozala (Przonka '68), Wręczycki - Fraj, Wróbel.

Strzebiń: Ochman - Rzepka, Richter, Rozentalski, Stasiak (Kraszewski '50) - Jaksik (Kostrzewa '68), Sowa, Glanc, Kalinowski - Michalski (Zubiak '59), Płonka.