Koniec rundy. Sieraków wiceliderem!

W miniony weekend na boiskach piłkarskiej A-klasy rozegrano 13 kolejkę spotkań, kończącą rundę jesienną sezonu 2015/16. LKS Sieraków Śląski zremisował w Kochanowicach 1:1. Bramkę dla naszej drużyny strzelił Marcin Wiechoczek. W lidze Juniorów Młodszych piłkarze LKS'u rozbili na wyjeździe Pokój Sadów 8:2. Bohaterem meczu był autor aż pięciu goli - Damian Kozala.

DSC00826Drużyna seniorów kończy rundę na pozycji wicelidera. To bardzo dobre osiągnięcie, zważywszy, że po spadku z ligi okręgowej doszło w Sierakowie do zawirowań kadrowych. Niewielu chyba przypuszczało, że LKS zawędruje tak wysoko w ligowej tabeli. Nasza redakcja... musi uderzyć się w pierś, ponieważ po spadku z okręgówki skazywaliśmy LKS na środkowe rejony A-klasowego zestawienia. Panowie - sorry!

Druga pozycja stanowi optymistyczny prognostyk przed rundą wiosenną... o ile Okręgowy Związek Piłki Nożnej nie podejmie decyzji o rozegraniu pierwszych spotkań rewanżowych jeszcze w tym roku. Taka decyzja jest uzależniona od warunków atmosferycznych - a te, jak do tej pory, są dla piłkarzy sprzyjające. W przeszłości dochodziło już do takich roszad w terminarzach. Wówczas runda wiosenna wznawiana była nieco później - tak aby ominąć kaprysy pogodowe i roztopy u schyłku zimy.

Gdyby więc naszym piłkarzom przyszło kontynuować rozgrywki - w najbliższym czasie zagraliby oni na wyjeździe z Promieniem Glinica (w pierwszym meczu 3:0 dla LKS'u w Sierakowie, 8.08.). Nasi sąsiedzi, reprezentanci Gminy Ciasna, zanotowali świetną końcówkę rundy - 5 wygranych spotkań. Na półmetku Glinica znalazła się tuż za plecami LKS'u. Promień wyszarpał trzeci stopień podium Sparcie Tworóg, którą ograł w sobotę 3:2 przed własną publicznością. Identycznym wynikiem zakończyło się zwycięskie starcie Rybaka Ciasna z Błękitnymi Herby na własnym boisku. Trzeci przedstawiciel naszej gminy kończy rundę na 9 pozycji.

Fenomenalnie w 13 ligowych kolejkach spisał się lider z Kamieńskich Młynów. W ostatniej kolejce Warta pobiła wszelkie rekordy bramkowe gromiąc na własnym boisku rezerwy MLKS'u Woźniki aż 19:0! Lider wygrał wszystkie swoje mecze, strzelił najwięcej goli spośród wszystkich zespołów (63) i stracił najmniej bramek w lidze (11) - czapki z głów! W tej ostatniej klasyfikacji na drugiej pozycji znalazł się sierakowski LKS (13 goli straconych).

Wszystko wskazuje na to, że najbliższe miesiące będą wyjątkowo chłodne dla: Pokoju Sadów, Unii Lisowice, LKS'u Hadra i wspomnianych rezerw MLKS'u. Drużyny te zamykają ligową tabelę i wiosną będą toczyć zacięty bój o utrzymanie w A-klasie.

KOMPLET WYNIKÓW13 KOLEJKI ORAZ TABELA-TUTAJ

Miłym zaskoczeniem u schyłku jesiennych rozgrywek było wysokie zwycięstwo naszych Juniorów Młodszych. Piłkarze z Sierakowa zadali aż osiem ciosów swoim rówieśnikom z Sadowa i pokonali Pokój 8:2 na boisku rywala. Niezwykłą skutecznością popisał sięDamian Kozala, który pięciokrotnie trafiał do bramki gospodarzy. Warto docenić całą ekipę LKS'u, która w rundzie jesiennej zdobywa doświadczenie po przekwalifikowaniu kadry z trampkarzy na juniorów młodszych. Zespół zachowuje również stabilną liczbę zawodników przystępujących do kolejnych meczów. Dla przykładu - do Sadowa pojechało 16 piłkarzy, podczas gdy miejscowi posiadali zaledwie jednego zmiennika na ławce rezerwowych. To bardzo istotne i budujące dla wszystkich osób związanych z LKS'em - mamy zapotrzebowanie na futbol i warto w Sierakowie pracować z młodzieżą!

Bramki: 0-1 Drynda '3, 0-2 Kozala '5, 1-2 Dąbek '7-karny, 2-2 Szymiec '9, 2-3 Kozala '20, 2-4 Wręczycki '23, 2-5 Kozala '25, 2-6 Kozala '30, 2-7 Kozala '42, 2-8 Kubosz '60.

Upomnienia: Kosiński, Lyko (Sieraków)

Wykluczenie: Berak (Sadów)

Sadów: Pietrzak - Bartkowiak, Berak, Berenda, Brol - Dąbek, Gajda, Michna, Pach - Zdziebko, Szymiec.

Sieraków Śląski: Tudzio - Drynda, Fraj, Kosiński, Kozala - Kuzaj, Lyko, Marzec, Morawiec - Wiecha, Wręczycki / rez.: Bodzioch, Brzenska, Kubosz, Zajonc, Mura.

Sędziował: Jakub Olczyk.