Lepiej być nie mogło !

Po zimowej przerwie wracamy na boiska piłkarskiej A-klasy. W miniony weekend zarówno drużyna juniorów, jak i seniorzy LKS'u Sieraków Śląski, wygrali swoje spotkania. Pierwsza drużyna umocniła się na pozycji wicelidera tabeli po derbowym zwycięstwie w Glinicy 2:1. Juniorzy ograli na swoim terenie Mechanika Kochcice 3:0!

Pisze: Julian Werner

Wyjazdowe starcie seniorów miało kilka bardzo interesujących podtekstów. Przede wszystkim Sieraków zagrał w Glinicy, co oznaczało konfrontację derbową, a ta... zawsze smakuje wyjątkowo. Po drugie - rywalizację z Promieniem śmiało mogliśmy określić mianem meczu na szczycie, ponieważ wicelider z Sierakowa grał z trzecią drużyną w ligowym zestawieniu. Poza tym - Promień miał coś do udowodnienia, bo w pierwszym, jesiennym meczu obu ekip LKS wygrał z Glinicą na własnym boisku 3:0(8.08.2015).

Te elementy spowodowały, że kibice obejrzeli w Glinicy emocjonujące widowisko a o ostatecznym sukcesie gości zadecydowała niebywała skuteczność pod bramką miejscowych. Skuteczność, której tak często brakowało Sierakowianom choćby w trakcie rocznego pobytu w piłkarskiej lidze okręgowej. Wygrana 2:1 to również łut potrzebnego szczęścia, które tym razem dopisało naszej ekipie -To był typowy mecz walki, z wieloma rozmaitymi zwrotami akcji- podsumował po końcowym gwizdku trener LKS'uAdam Jelonek-Warto docenić drużynę z Glinicy, która sprawiła nam olbrzymie kłopoty. Końcowy wynik jest dla nas dobrą motywacją przed kolejnymi spotkaniami- dodaje szkoleniowiec LKS'u.

Jak już wspominaliśmy - kluczowym czynnikiem w drodze do zwycięstwa było świetne wykorzystanie nielicznych okazji bramkowych stworzonych przez LKS. Wynik otworzył kapitanDamian Kisielewski- jeden z najniższych zawodników na boisku strzelił piękną bramkę po uderzeniu piłki głową. Popularny "Kisiel" wykorzystał precyzyjne dośrodkowanieMateusza Kotali. Ambitni gospodarze doprowadzili do remisu jednak w końcówce spotkania decydujące trafienie zanotował na swym koncieKrystian Lesch. Co ciekawe - wprowadzony w drugiej połowie Lesch przez dobre 15 minut właściwie... nie dotknął futbolówki lecz gdy już znalazł się przy piłce, stał się autorem jednej z, być może, najważniejszych bramek w tym sezonie.

ZDJĘCIA Z MECZU -TUTAJ

(źródło: promienglinica.futbolowo.pl)

Wygrana w bezpośrednim starciu drugiej i trzeciej drużyny naturalnie sprawiła, że LKS odskoczył od Glinicy na odległość pięciu punktów w tabeli. Cóż z tego, skoro liderująca Warta Kamieńskie Młyny kontynuuje fenomenalną passę z jesieni - Warta rozbiła LKS Hadrę aż 8:1 i utrzymuje przewagę dziewięciu punktów nad Sierakowem. Lider wygrał wszystkie 14 spotkań w tym sezonie - czapki z głów, to chyba jakiś rekord! Trzeci reprezentant naszej gminy - Rybak Ciasna zwyciężył w Kochanowicach 2:0. Dobra postawa w niedzielnym pojedynku prawdopodobnie pozwoliła Rybakowi na spokojny odskok od zespołów zagrożonych spadkiem. Podobne założenia realizuje Pokój Sadów, z którym u siebie, za tydzień, zmierzy się sierakowski LKS. Pokój wygrał u siebie 3:1 ze Spartą Tworóg, która przed tym meczem zajmowała wysoką, piątą pozycję w tabeli. Co to oznacza? Na Sadów trzeba będzie uważać i pamiętać jednocześnie, że Pokój nie stracił punktów w trzech ostatnich kolejkach rundy jesiennej. Coś zatem w tej drużynie drgnęło. Co takiego? O tym przekonamy się w najbliższy weekend. W pozostałych meczach 14 kolejki: Kuczów - Lisowice 1:2, Kochcice - Koszęcin 4:1, Herby - Woźniki II 3:0 (walkower).

W nadchodzącej kolejce, oprócz starcia LKS'u z Sadowem interesująco zapowiadają się kolejne derby naszej gminy, w których Rybak Ciasna sprawdzi formę Glinicy na swoim terenie. Pozostałe pary oraz aktualna tabela -TUTAJ.

Promień Glinica - LKS Sieraków Śląski 1:2 (0:1)

Bramki: Kisielewski, Lesch (Sieraków) / Glinica ???

Sieraków Śląski: Lyko - Chaładus, Kaczmarzyk, Kinscher, Pietrucha - Kisielewski, Wiechoczek M., Wiechoczek K., Kotala, Brzezina - Marzec / Rez.: Nowak, Matysek, Lesch, Francik, Drynda.

Glinica: Wieczorek - Makles M., Maciosek, Kruplin M., Kruplin K. - Strzoda M., Strzoda Ł., Koza Marek, Brol D. - Brol M., Borszcz / Rez.: Nahajowski, Makles R., Koza Mateusz, Ptok.

Sędziowie: Adam Wąsala - Krzysztof Knop, Piotr Korzonek (OZPN Lubliniec).