LKS wygrywa z Koszęcinem. Kto dogoni Wartę?

W sobotę LKS Sieraków Śląski pokonał 3:1 na własnym boisku Śląsk Koszęcin w 9 kolejce rozgrywek piłkarskiej A-klasy. Wicelider z Sierakowa ustępuje w tabeli tylko rewelacyjnej Warcie Kamieńskie Młyny, która w tym sezonie wygrała wszystkie swoje mecze. Nasi Juniorzy Młodsi przegrali 2:5 w Tworogu.

DSC00826Zadowolenia po sobotnim meczu ze Śląskiem nie krył trener LKS'u Sieraków,Adam Jelonek-Już poprzednie, wyjazdowe spotkanie z Unią Lisowice pokazało, że LKS złapał dobry rytm. Gramy urozmaicony, pomysłowy futbol i nie wpadamy w panikę w chwilach lekkiego kryzysu. Potrafimy narzucić przeciwnikom swój styl gry i jeśli każdy zawodnik skutecznie wypełnia swoje obowiązki, miło jest patrzeć na kolejne wygrane LKS'u, których tak brakowało nam w lidze okręgowej -stwierdził szkoleniowiec naszej drużyny -Sezon jest jednak długi i musimy podchodzić do każdego meczu z jednakowym zaangażowaniem- dodaje Jelonek.

O sobotnim zwycięstwie, podobnie jak w starciu z Unią, zadecydowała postawa liderów zespołu. Wielką formę po długotrwałej kontuzji odbudował kapitan LKS'u,Damian Kisielewski, który zręcznie poprowadził grę całej drużyny i zapisał na swym koncie dwa trafienia. Trzeciego gola dodałMartin Brzezina. "Benio" znów czaruje w ofensywie? Wreszcie! Sieraków strzela coraz więcej bramek, eliminując braki w skuteczności, które często doskwierały formacjom ofensywnym. Dobrze spisuje się linia defensywna - LKS, wspólnie z Wartą Kamieńskie Młyny, jak do tej pory stracił najmniej goli w lidze - 9.

Skoro już jesteśmy przy drużynie z Kamieńskich Młynów - mamy do czynienia z bezsprzecznym liderem rozgrywek. Warta wygrywa wszystko i pewnie zmierza po tron lidera na przedzimowym półmetku sezonu. Co ciekawe - Kamieńskie Młyny mogą poszczycić się zwycięstwami ze wszystkimi drużynami z naszej gminy. Warta wygrała 5 września w Sierakowie 2:1, nie była gościnna dla Rybaka Ciasna (5:0) i Promienia Glinica (3:1). Ekipę z Kamieńskich Młynów tworzą doświadczeni zawodnicy, grający wcześniej w silniejszych ligach - trudno będzie ich pokonać.

W innych spotkaniach - zarówno Ciasna jak i Glinica pokonały na swoich boiskach odpowiednio Unię Lisowice i MLKS II Woźniki w identycznym stosunku - 3:2. Ciasna coraz lepiej czuje się na swoim boisku gdzie nie przegrała trzech ostatnich spotkań. Gorzej prezentuje się na wyjazdach, z których nie przywiozła punktów i strzeliła tam tylko jednego gola. Troszkę lepiej na obcych terenach radzi sobie Glinica, która idealnie czuje się w domu. Promień przy ulicy Brzezinkowskiej wygrał wszystko i jako jedyny pod tym względem dorównuje liderowi z Kamieńskich Młynów.

Po zwycięstwie 4:2 nad Błękitnymi Herby na trzeciej pozycji w tabeli znalazła się Sparta Tworóg notująca najwięcej strzelonych bramek w lidze. Tabelę zamyka Pokój Sadów, który w niedzielę nie sprostał... liderowi z Kamieńskich Młynów przegrywając u siebie 0:2. Niespodzianka w Kochanowicach - dobrze spisujący się Ruch przegrał 3:4 z LKS'em Hadra - drużyną, która jeszcze niedawno zeszła z boiska w Sierakowie, grając w zaledwie 7-osobowym składzie. Kochcice - Kuczów 3:0. TABELA -TUTAJ.