Porażka seniorów. Juniorzy na fali!

Za nami kolejny weekend z udziałem drużyn LKS'u Sieraków Śląski. W sobotę kibice naszych zespołów obejrzeli dwie porażki - Orlików z Pawonkowem i seniorów w Hucie Starej. Rekompensatą było niedzielne zwycięstwo juniorów w Kochcicach.

W sobotnie południe na boisku Orlik w Sierakowie najmłodsza sekcja LKS'u doznała sromotnej porażki z doświadczoną ekipą Orła Pawonków. Sierakowianie przegrali aż 4:15 ale nikt w obozie Orlików nie załamuje rąk. Dziecięce drużyny z Pawonkowa działają w tej miejscowości od kilku lat. Młodzi adepci futbolu wzorują się na starszych kolegach, szybko wtajemniczają się w podstawowe elementy futbolu i osiągają znakomite wyniki w swoich ligach. Pod tym względem Pawonków może być wzorem dla wielu innych gmin. Mamy nadzieję, że zapał z jakim trenują zawodnicy z Sierakowa przyniesie podobne efekty w przyszłości i stanie się inspiracją dla kolejnych dzieci. W sobotnim meczu bramki dla LKS'u strzelali:Tomasz Sławiński,Szymon Fal,Szymon WilkosziŁukasz Kozuch. Na 12 startujących drużyn LKS zajmuje 10 pozycję w tabeli. Za tydzień ostatni mecz rundy wiosennej - Orliki z Sierakowa pojadą do Lisowa na spotkanie z Liswartą. Komplet wyników, terminarz oraz tabela -TUTAJ.

Po dobrych, punktowanych występach w wykonaniu kadry seniorów... LKS zmuszony był uznać wyższość Olimpii Huta Stara. W wyjazdowym starciu Sieraków uległ Hucie 3:6. O końcowym rezultacie zadecydowała przede wszystkim fantastyczna pierwsza połowa w wykonaniu gospodarzy. Miejscowi wykorzystali właściwie wszystkie okazje na strzelenie bramki i po 45 minutach prowadzili aż 5:0. Przewaga Olimpii wynikała głównie ze świetnej gry w środku pola - zawodnicy z Sierakowa byli bezradni wobec ruchliwych pomocników Huty Starej. Mogli oni swobodnie obracać się z piłką i rozsyłać precyzyjne podania do partnerów z formacji ofensywnych. W drugiej połowie rozluźnieni gospodarze pozwolili na śmielsze ataki gościom. Po raz kolejny w ostatnim czasie błysnąłPiotr Dawiskiba- autor trzech goli dla LKS'u. Trafienia napastnika, który dołączył do LKS'u w tym sezonie, nie wystarczyły do odrobienia dużej przewagi Olimpii. Sobotnie spotkanie mogliśmy śledzić dzięki transmisji przygotowanej przezGrzegorza Nowakaw portalu FaceBook. Zapis Video dostępny jest również po zakończeniu meczu - zobaczTUTAJ. W meczu na szczycie Sparta Lubliniec odniosła bezcenne zwycięstwo 2:1 w Mrzygłódzie i coraz wygodniej rozsiada się na fotelu lidera. Sieraków utknął na przedostatniej, jedenastej pozycji tracąc trzy "oczka" do Czarnych Starcza. Wyniki, terminarz i tabela -TUTAJ.

Świetna passa towarzyszy poczynaniom drużyny juniorów! Ekipa z Sierakowa przegrała tylko na inaugurację ligi w Kamieńskich Młynach - potem było już tylko lepiej. Dzisiaj juniorzy zajmują trzecią pozycję w tabeli. W trzech ostatnich meczach LKS zgarnął komplet punktów strzelając 25 bramek i tracąc tylko jedną. W niedzielę w wyśrubowaniu tej statystki pomogło Sierakowianom wysokie zwycięstwo 8:1 w Kochcicach - Mechanik przez pojedynkiem z LKS'em zajmował trzecią pozycję w tabeli - teraz uległo to zmianie, bo na trzeci stopień podium wspiął się LKS, który traci do liderującej Warty 5 punktów! Znakomita seria Sierakowa cieszy tym bardziej, że zespół przystępuje do kolejnych meczów właściwie jednakową, gołą jedenastką - z jednej strony budzi to podziw, a z drugiej obawę o znikomy zapał z jakim młodzież garnie się do sportu. W Kochcicach bramki strzelali:Mateusz Kubosz(3),Bartosz Wiecha(2),Damian Kozala,Sebastian WelzerorazKrystian Wręczycki. Przed LKS'em jeszcze dwa spotkania w rundzie wiosennej, najpierw w Rusinowicach a potem w domu ze Strzebiniem. Wyniki, tabela, terminarz -TUTAJ.