LKS gromi Sadów. Hat-trick Kamila Wiechoczka!

W drugiej kolejce spotkań o mistrzostwo piłkarskiej A-klasy LKS Sieraków Śląski odniósł efektowne zwycięstwo 6:1 w wyjazdowym meczu z Pokojem Sadów! Bohaterem niedzielnego pojedynku był Kamil Wiechoczek, który trzykrotnie pokonał bramkarza gospodarzy. LKS wiceliderem rozgrywek!

Kamil Wiechoczek najwidoczniej pozazdrościł swojemu bratu Marcinowi, który na inaugurację rozgrywek upokorzył hat-trickiem drużynę z Glinicy. I bardzo dobrze, ponieważ wewnętrzna rywalizacja rodzeństwa... znakomicie wpływa na pierwsze wyniki LKS'u! W niedzielę Marcin Wiechoczek odpowiedział bratu jednym trafieniem. Efekt? W dwóch kolejkach sezonu 2015/16 "Bracia W" zgromadzili łącznie aż siedem goli! Wniosek? Strzeżcie się "Braci W"!

Dobra postawa Kamila Wiechoczka w Sadowie to jednak efekt skutecznej pracy całego zespołu. Podkreślał to kapitan drużyny ,Damian Kisielewski Z każdą upływającą minutą czuliśmy, że przejmujemy coraz większą kontrolę nad przebiegiem gry. Cieszę się z kolejnego zwycięstwa ale sezon jest długi i trzeba koncentrować się na każdym następnym pojedynku- podkreśla Kisielewski. Zadowolenia nie krył również sam Kamil Wiechoczek, który argumentuje dobrą postawę LKS'u szybką odbudową atmosfery po spadku z okręgówki - LKS zawsze słynął z odpowiedniej atmosfery w zespole. Po degradacji mieliśmy mały kryzys, tym bardziej, że opuściło nas kilku zawodników. Jednak wszystko wraca do normy i znowu z wielką radością wkładamy klubowe koszulki. To bardzo ważny czynnik- twierdzi strzelec trzech goli. Pozostałe bramki dla LKS'u strzelali: Martin Brzezina Mateusz Kotala. Honorowe trafienie dla Pokoju zanotował Tomasz Sabaliński.

Uznania dla poczynań LKS'u nie krył trener Pokoju Sadów,Artur Gawin-Nie powiedziałbym, że mój zespół zasłużył na tak wysoką porażkę, jednak Sierakowianie zagrali dobre spotkanie, z zabójczymi kontrami, zakończonymi skutecznymi trafieniami. To właśnie szybkie kontrujące ataki i skuteczność LKS'u okazały się kluczowe w ostateczny m rozrachunku. Poza tym w grze naszych rywali widać było większe doświadczenie i spokój. Pobyt LKS'u w lidze okręgowej wyszedł tej drużynie na dobre. Sieraków będzie jednym z faworytów rozgrywek- dodaje szkoleniowiec Sadowa.

Gospodarze zagrali ambitnie ale kłopoty kadrowe tej drużyny bardzo szybko przełożyły się na wyniki w dwóch kolejkach nowego sezonu. W pierwszym meczu Sadów poległ 0:9 w meczu ze Spartą w Tworogu. Kadra Pokoju liczyła tam zaledwie dziewięciu zawodników. W pojedynku z Sierakowem nie mogło być inaczej, bo i tutaj Sadów notował ubytki w kadrze. Dodatkowo przed startem sezonu trzech podstawowych zawodników (w tym najlepszego strzelca) wypożyczono do Sparty Lubliniec. W Sadowie zatem... nie lada kłopoty ale i nadzieja na lepsze jutro, co dają do zrozumienia choćby administratorzy znakomitej strony internetowej tego klubu - zobacz TUTAJ.

Co w drugiej kolejce działo się na innych boiskach? W Glinicy rozegrano spotkanie pomiędzy miejscowym Promieniem a Rybakiem Ciasna. W derbowym starciu 4:0 wygrali gospodarze, którzy odkupili sobie porażkę poniesioną w Sierakowie. Rybak Ciasna w tym sezonie... jeszcze bez punktów. Liderem A-klasy po dwóch kolejkach zostały rezerwy MLKS'u Woźniki po zwycięstwie 3:0 z LKS'em Hadra. Ciekawie było w Herbach, gdzie w starciu Błękitnych z odwiecznym rywalem z Kochanowic padł remis 2:2. W pozostałych meczach: Kochcice - Tworóg 4:0, Kamieńskie Młyny - Lisowice 2:1. Odwołano spotkanie Kuczowa z Koszęcinem. Gospodarze nie posiadali... zaświadczenia o weryfikacji boiska.

Za tydzień, w III kolejce, drugi w tabeli LKS Sieraków zagra na własnym boisku z Mechanikiem Kochcie (5 pozycja), lider z Woźnik zagra w Lisowicach, Ciasna podejmie na swoim terenie Sadów, a Glinica uda się do Kochanowic. Program kolejki oraz aktualna tabela - TUTAJ.

ZDJĘCIA Z MECZU W SADOWIE - DOSTĘPNE W GALERII.