Ruszyła A-klasa. Jest wygrana!

W sobotę (8.08.) odbyła się pierwsza kolejka spotkań o mistrzostwo piłkarskiej A-klasy. LKS Sieraków Śląski, po powrocie z ligi okręgowej, wygrał na własnym boisku z Promieniem Glinica 3:0.

Świetną formą błysnął Marcin Wiechoczek, który trzykrotnie trafił do bramki rywali. Niewątpliwy bohater sobotniego popołudnia podszedł jednak do swego osiągnięcia z charakterystyczną dla siebie skromnością -Cieszę się z ustrzelonego hat-tricka ale najważniejsza była dobra postawa moich kolegów z drużyny, zwłaszcza młodszych zawodników, którzy dostali szansę na grę w pierwszym zespole- stwierdził Wiechoczek -Z szacunkiem należy również odnieść się do piłkarzy z Glinicy, którzy kilka razy spychali nas do defensywy. To był dobry mecz i dobry wynik, który pozwolił nam odpowiednio rozpocząć ligę- dodał zawodnik LKS'u.

Znakomity rezultat wywalczony w pojedynku z Glinicą stanowi wyraźny sygnał dla tych, którzy spisali LKS na straty, po tym jak w przerwie letniej klub opuściło kilku zawodników. Doświadczenie nabyte w lidze okręgowej może okazać się kluczowe w kolejnych meczach. Jak będzie - zobaczymy. Póki co cieszmy się wygraną w Derbach Gminy oraz sporą dawką optymizmu, która przynajmniej na kilka dni, znów zagości w LKS'ie Sieraków!