MLKS wygrywa w Sierakowie.

W sobotę LKS Sieraków Śląski przegrał na własnym boisku 0:2 z MLKS'em Woźniki w drugiej kolejce spotkań o mistrzostwo piłkarskiej ligi okręgowej. LKS zamyka ligową tabelę. Trzy zespoły - LZS Mrzygłód, Warta Kamieńskie Młyny i właśnie MLKS Woźniki przewodzą w tabeli z kompletem punktów.

Sobotni pojedynek z Woźnikami wpleciony był w program, zaplanowanych w ten weekend, Dożynek Sołeckich. Liczna grupa kibiców obejrzała niezłe widowisko, w którym dominowali goście. Doświadczenie zdobyte przez MLKS, m.in. w występach na boiskach IV ligi, okazało się skutecznym antidotum na ambitną, nieustępliwą grę LKS'u. Dobre panowanie nad piłką, umiejętny atak pozycyjny, zespołowa gra poszczególnych piłkarzy nieustannie znajdujących się blisko siebie, wykorzystywanie całej szerokości boiska - to istotna część charakterystyki drużyny przyjezdnych w tym meczu.

WYNIKI, TERMINARZ ORAZ TABELA -TUTAJ

Beniaminek z Sierakowa powinien traktować ten mecz jako pożyteczną lekcję na przyszłość. Mimo kilku przebłysków, osłabiony brakiemMartina Brzezinyi wciąż odczuwającego kontuzję kapitana zespołu -Damiana KisielewskiegoLKS uległ Woźnikom zbierając jednak dobre opinie za walkę i serce włożone w sobotni mecz. Niestety, jeszcze czegoś brakuje... ale z pewnością na punkty przyjdzie jeszcze czas. Za tydzień taka okazja pojawi się w Lisowie.

20.08.: LKS SIERAKÓW ŚLĄSKI - MLKS WOŹNIKI 0:2 (0:1)

Bramki: 0-1 Marcin Zaczyński '33, 0-2 Adrian Sieradzki '69

Sieraków Śląski: Lyko - Kinscher (k), Kaczmarzyk, Chaładus, Nowak - Wiechoczek K., Wiechoczek M., Kotala, Janiczek, Koziarski - Marzec M. / Rez.: Marzec K., Kisielewski, Pietrucha, Drynda, Bator, Lesch, Francik.

Woźniki: Sznapka - Dzierżan, Gorol, Mrowiec Ł., Mrowiec M. - Najder (k), Helder Rodrigues, Sieradzki, Breulich - Zaczyński Mateusz, Zaczyński Marcin / Rez.: Skrobek, Jankowski, Morcinek, Potempa, Rzeźniczek, Strzelecki.