Wreszcie !!!

LKS Sieraków Śląski - Czarni Starcza 4:3. Po fantastycznym, dramatycznym spotkaniu mamy pierwsze punkty w lidze okręgowej! Komplet trzech "oczek" wywalczyła również kadra juniorów. Drużyna "Orlika" dzielnie walczyła w Kaletach.

Aż sześć kolejek trwało oczekiwanie kibiców na przecięcie fatalnej serii LKS'u. Po pięciu porażkach, w których Sierakowianie stracili 23 gole, w sobotę nasza ekipa pokonała Starczę 4:3. Pierwsze zwycięstwo wiązało się przede wszystkim ze znakomitą postawą Damiana Kisielewskiego - kapitan LKS'u, który wrócił po długiej kontuzji, dwukrotnie wpisał się na listę strzelców.

Trafienia dołożyli jeszcze: Mateusz Kotala oraz, wprowadzony z ławki, Martin Brzezina, który stabilizuje formę i być może znów weźmie na siebie rolę lidera w formacji ofensywnej.

Wygrana z Czarnymi stanowi bardzo kąśliwy sygnał wysłany do naszych najbliższych rywali - LZS Mrzygłód, lider tabeli, niespodziewanie przegrał na wyjeździe z Olimpią Huta Stara 2:3. Wpadki LZS'u nie wykorzystała, druga w zestawieniu, Warta Kamieńskie Młyny doznając dotkliwej porażki 0:4 na własnym terenie z Płomieniem Kuźnica Marianowa. Trzecia w tabeli Jedność Boronów również straciła komplet punktów ulegając u siebie Zielonym Żarki 0:2. Jak widać - szósta kolejka spotkań w lidze okręgowej roiła się zatem od niespodzianek.

Sierakowianie doskoczyli w tabeli do Liswarty Lisów - nasz niedawny rywal, z którym przegraliśmy 0:2, w takim właśnie stosunku uległ Unii Kalety. Lubliniecka Sparta zremisowała w Woźnikach 1:1.

Po ubiegłotygodniowej porażce na inaugurację ligi pewne zwycięstwo zanotowali juniorzy LKS'u, którzy w niedzielę pokonali na swoim terenie Żwirex Hadra 5:2. Bramki dla naszej drużyny strzelali: Marek Wróbel, Mateusz Kubosz, Krystian Wręczycki, Damian Kozala i Bartosz Wiecha. Autorem obu bramek dla Hadry był Patryk Ochman.
Skład LKS'u: Fraj - Kozala, Kubosz, Bodzioch, Wiecha - Welzer, Brzenska, Wręczycki, Wróbel - Nowak, Kaczmarzyk - rezerwowych brak.

W sobotę swój kolejny mecz ligowy rozegrała drużyna "Orlika", która przegrała w Kaletach 3:6. Podopieczni Artura Maklesa stawiają pierwsze kroki w profesjonalnej lidze i mimo, że grali z bardziej doświadczonym rywalem - pokazali się z dobrej strony. Szybkie postępy oraz zapał dzieciaków, przy dużym wsparciu rodziców, cieszy nas najbardziej. Wyniki pojawia się w przyszłości - tego jesteśmy pewni!

LKS SIERAKÓW - CZARNI STARCZA 4:3

Bramki: 1-0 Kisielewski '7, 1-1 Kamiński '11, 2-1 Kotala '11,1-1 Krzyczmanik, 3-2 Kisielewski '55, 3-3 Kamiński '75, 4-3 Brzezina '79.

Sieraków Śląski: Lyko - Pietrucha, Nowak, Kaczmarzyk, Chaładus - Koziarski, Kotala, Kisielewski, Janiczek - Wiechoczek M., Wiechoczek K. / Rez.: Dawiskiba, Bator, Brzezina, Kinscher, Marzec, Lesch.

Starcza: Bazan - Liszczyk, Pijet, Tyrała, Filipczyk - Badora, Nowak R., Nowak D., Kamiński - Korzec, Krzyczmanik / Rez.: Szkop, Trela P., Trela K., Heryk.